Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

14Wyprawa w Góry Sowie 25 sierpnia 2007 r. 45 – osobowa grupa legnickich hutników wybrała się na wyprawę w Góry Sowie. Głównym celem było zdobycie najwyższego szczytu tych gór, czyli Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.). Od Legnicy dzieli nas blisko 900 m różnicy wzniesień. Po mozolnej wspinaczce na szczyt ukazuje się pieknie wyremontowana wieża widokowa, która w ubiegłym roku obchodziła 100 rocznicę istnienia. A ze szczytu wieży delektujemy się przepięknymi widokami. Widać Góry Kamienne, Wałbrzyskie, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie a nawet odległe Karkonosze i Masyw Śnieżnika. Po nasyceniu się tymi widokami odbywa się uroczyste wręczenie legitymacji PTTK nowym członkom Klubu Turystyki Pieszej „Sznurówa", który działa przy Oddziale Zakładowym PTTK przy Hucie Miedzi „Legnica".

Następnie schodzimy do miejscowości Rzeczka mijając po drodze schroniska turystyczne „Sowa" i „Orzeł". Tam wsiadamy do autokaru, którym udajemy się do Nowej Rudy gdzie zwiedzamy podziemną trasę turystyczną w nieczynnej kopalni węgla kamiennego. Jest tam okazja do przejechania się jedyną w Polsce oryginalną kolejką górniczą. Przez cały czas pobytu w podziemnych wyrobiskach towarzyszył nam Skarbnik – dobry duch kopalni.

Z kopalni udajemy się do Centrum Rekreacji „Harenda" w Ludwikowicach Kłodzkich, gdzie każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Jest tam zwierzyniec, można pojeździć konno, popływać kajakiem lub rowerem wodnym no i oczywiście można smacznie zjeść (polecam żurek w chlebie) i wypić pyszne piwko.

Ale co dobre to się szybko kończy. Co prawda niechętnie ale z uśmiechniętymi buziami wracamy do Legnicy.

Z turystycznym pozdrowieniem!!!
Piotr Matczuk

 

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy