Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

Kulig 10.01.2009 Nowy 2009 rok przywitał prawdziwie zimową aurą – niskie temperatury, dużo śniegu. Nasi znajomi działający w Kole Przewodników po Ziemi Przemkowskiej zorganizowali dla nas kulig.

W sobotę 10 stycznia na stację PKP w Legnicy przyszło 15 uczestników (5 to dzieci i młodzież) tej prawdziwie zimowej wyprawy. Wsiadamy z sankami do szynobusu, którym jedziemy do stacji Leszno Górne, wzbudzając lekkie zdziwienie wśród pasażerów i obsługi pociągu. Bo przecież z sankami jedzie się zazwyczaj w góry na południe a nie na północny zachód, gdzie królują Bory Dolnośląskie. W czasie podróży upajamy się przepiękną zimową scenerią oraz towarzystwem licznych stad saren i zajęcy. Dojeżdżamy do Leszna Górnego gdzie czeka już na Nas traktor z ekipą Przemkowian. Sprawnie i fachowo wiążemy sanki do głównej liny i ruszamy. Długa licząca 14 km i ubrana w zimowe szaty trasa kuligu wiedzie przez środek Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Jazda dostarcza wielu fantastycznych doznań, zdarzają się upadki – na szczęście niegroźne. Mniej więcej w połowie trasy 15 minutowy postój na rozgrzewkę i dalej w drogę. I wreszcie ukazuje się naszym oczom przeogromne drzewo – liczący 750 lat Dąb „Chrobry". Na polanie pod dębem, gdzie witamy się z resztą przyjaciół z koła przemkowskiego. Posilamy się wspaniałym bigosem z dziczyzną i grzybami oraz grzańcem. Czas spędzamy bardzo miło na rozmowach, śpiewaniu piosenek, słuchamy ciekawych opowieści i legend między innymi o dębie. Natomiast dzieci ulepiły olbrzymiego bałwana, który pozuje do wspólnej fotografii. Co dobre to się szybko kończy, więc wsiadamy w dobrych humorach na sanki i pokonujemy 14 km do Leszna Górnego. Tym razem większa adrenalina bo jedziemy po ciemku, całą drogę śpiewając kolędy. Ścisnął mocny mrozik a na terenie parku pojawiły się wilki. Po blisko 1,5 godz. jazdy docieramy na stację PKP w Lesznie, gdzie żegnamy się z organizatorami kuligu i udajemy się pociągiem do Legnicy.

Gorące podziękowania dla Naszych wspaniałych Przyjaciół z Koła Przewodników po Ziemi Przemkowskiej: Lucka Zawadzkiego, Bogusi i Mietka Cichoszewskich, Jurka Skrzypczaka oraz Małgosi Rozkochy.

Z turystycznym Pozdrowieniem !!!
Piotr Matczuk

5859606162

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy