Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

Święto wrzosu 15-16.08.2009 „ Był las, wrzos, borówki i mech….” Dnia 15 sierpnia o godz. 9:50 silna grupa pod wezwaniem składająca się z klubowiczów „Sznurówy” i ich sympatyków, wyruszyła na I Wrzosowy Rajd Pieszy „Wędruj z Luckiem, czyli tędy i owędy, gdzie wilk czy cietrzew chadza”, którego pomysłodawcą był masz kolega Lucjan Zawadzki. Pierwszego dnia pokonaliśmy trasę ze Studzianek, (do których dotarliśmy szynobusem) do Borówek maszerując wśród pól i lasów podziwiając pięknie kwitnące o tej porze roku przemkowskie wrzosowiska. Wszędzie gdzie się nie spojrzało dominował kolor fioletowy. Po dotarciu do miejscowości Borówki, gospodarz rajdu – Lucjan, przywitał nas pyszną grochówką. Po wstępnym posileniu się część klubowiczów przystąpiła do zabawy na zorganizowanym z tej okazji festynie z miejscowa ludnością inni degustowali regionalne produkty spożywcze takie jak: miejscowe pierogi, ciasta, pajdy chleba ze smalcem. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się przemkowskie miody pitne i nalewki. Najmłodsi uczestnicy rajdu a była ich trójka, uczestniczyli w różnorodnych konkursach dla nich zorganizowanych. Wzięli udział w spektaklu „Pchła Szachrajka”, oraz spróbowali swoich sił w warsztatach rękodzielniczych.
 Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy i o godzinie 19:00 opuściliśmy festyn. Z nietęgimi minami ruszyliśmy do miejscowości Gromadka na miejsce naszego noclegu. Zakwaterowanie mieliśmy w gospodarstwie agroturystycznym pana Józefa Krzyśka, który okazał się przemiłym gospodarzem. Oprowadził nas po całych swoich włościach, zapoznał z inwentarzem oraz pomógł w zorganizowaniu wieczornego ogniska. Z racji sierpniowych pięknych nocy zabawa przy ognisku trwała do późnych godzin.
 Niedzielny ranek przywitał nas piękną pogodą i po zjedzeniu śniadanka oraz podziękowaniu gospodarzowi, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Znów wędrowaliśmy wśród lasów sosnowo-wrzosowych, podziwiając piękne kolory otaczającej nas przyrody. Naszą wędrówkę zakończyliśmy w Rokitkach skąd szynobusem wróciliśmy do Legnicy.
 W kalendarzu znów możemy odhaczyć kolejny, miło spędzony weekend.
 
     
 Z turystycznym Pozdrowieniem!!!
 Joanna Kurek

129131

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy