Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   
Trójgarb 2019

            W związku z tym, że na Trójgarbie (Góry Wałbrzyskie) postawiono nową wieżę widokową skusiło nas by zobaczyć roztaczające się z niej widoki. Jak na tą porę roku i prognozowaną pogodę (całodzienne opady) zgłosiło się nadspodziewanie dużo chętnych. Skoro świt wyjechała z Legnicy 37 osobowa grupa. Po 3 godzinach jazdy kojeją częściowo przepełnionymi wagonami Kolei Dolnośląskich dotarliśmy do Witkowa Śląskiego, skąd wyruszyliśmy na trasę.

Pierwsza godzina to przejście przez wieś i tereny płaskie, a następnie ostro pod górę. Była wprawdzie możliwość skorzystania z trasy rowerowej, ale to jednak wydłużało czas podejścia. Około południa stanęliśmy na szczycie. Pogoda szczęśliwie nie płatała nam żadnych figli i na górze część z nas mogła obejrzeć okolice w jesiennych barwach. Nie wszyscy jednak mieli to szczęście, bo mgły przesuwały się wokół, ale i tak cieszyliśmy się że nie padało.

            Wieża widokowa ma wysokość 27 metrów. Ma trzy tarasy widokowe. Na każdym z nich usytuowana jest ławeczka, z której można podziwiać widoki w trzy strony świata, jak na Trójgarb przystało.

            Zejście z góry zaplanowaliśmy przez wieś Jabłów do Boguszowa Gorce. Tam w restauracji „Magdalenka” przy Stadionie XXV-lecia zakończyliśmy naszą wędrówkę. W związku z tym, że dzień już coraz krótszy około godziny 18-tej wróciliśmy do Legnicy.

            Do zobaczenia na następnej imprezie          

             Krystyna Drozd

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy