Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

W dniu 24.09.2016 r. odbył się 30 Jubileuszowy Rodzinny Marsz Hutników na Orientację. W swojej historii impreza odbywała się w kilku miejscach. Pierwsze imprezy w Rokitkach, następnie w Stanisławowie w okolicach chaty „Marianówka”, później przeniosła się do Grobli w okolice chaty „Poganka” by w roku ubiegłym wrócić do „Marianówki”. Pierwsze edycje tej imprezy to były biegi na orientację w których brała udział głównie młodzież. Jednak Naszym głównym celem było jednak to aby impreza miała charakter międzypokoleniowy.

W tym roku na miejsce imprezy wybraliśmy Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie gdzie pojawiła się rekordowa ilość uczestników bo 96 osób. W tej grupie 35 osób stanowiły dzieci i młodzież. Swoją obecnością zaszczyciła Nas również 17-osobowa grupa turystów – hutników z Huty Miedzi Głogów. Po uformowaniu się drużyn i losowaniu kolejności startu uczestnicy wyruszyli na trasę która wiodła wzdłuż ścieżki edukacyjnej „Synklina Leszczyny”. Drużyny miały za zadanie odnaleźć 7 punktów kontrolnych rozmieszczonych na trasie i na każdym z punktów rozwiązać zadanie w obecności sędziego punktowego. Po dotarciu drużyn na metę oraz posileniu się nadszedł czas na zabawę przy muzyce na żywo oraz integrację. Po ogłoszeniu werdyktu zwycięskim drużynom wręczono nagrody i dyplomy. Oprócz tego każda z drużyn otrzymała pakiet złożony z map, przewodników i materiałów promocyjnych. Co dobre to szybko się kończy, wsiadamy więc do autokarów i udajemy się do Legnicy. Za rok kolejny 31 Marsz. A gdzie? Jest jeszcze trochę czasu…
Z turystycznym pozdrowieniem!!!
Piotr Matczuk

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy