Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

korona0608201655Korona Sudetów. Góry Łużyckie – Lausche 793 m n.p.m.
W sobotę skoro świt wyruszyliśmy na podbój kolejnej góry w Koronie Sudetów. W Wyprawie uczestniczyło 38 osób, w tym tylko jedna przedstawicielka młodzieży, ale za to liczne grono emerytów.
Wyprawa ta przejdzie do historii chociażby z powodu rekordowej liczby przesiadek. W jedną stronę było ich aż pięć, kolejno w: Węglińcu, Zgorzelcu, Görlitz, Zittau oraz Bertsdorf, na trasie ok. 130 km. Ciekawostką jest zaś to, że przejazd na odcinku Zgorzelec – Görlitz jest całkowicie darmowy. W końcu dotarliśmy do miejscowości Kurort Jonsdorf.

Na stacji kolejowej zaczęliśmy od obejrzenia wystawy zabytkowych pojazdów która uświetniała tamtejsze święto kolejki wąskotorowej i wyruszyliśmy w drogę. Lauche nie jest górą wysoką jednak na trasie kilkakrotnie musieliśmy pokonywać spore wzniesienia. Na jednym z punktów widokowych urządziliśmy sobie mały postój z widokiem na Skały Zakonnic i Lausche, cel naszej wycieczki. Zbaczając nieco z drogi dotarliśmy na Skały Zakonnic gdzie ulokował się bardzo sympatyczny hotelik, ze szczytu zaś rozpościerały się przepiękne widoki.
W końcu dotarliśmy do Lausche. Góra okazała się być bardzo popularna i na szczycie spotkaliśmy wielu turystów. Jako że jest ona na granicy niemiecko – czeskiej nosi także czeską nazwę Luž. W drodze powrotnej dotarliśmy do Großschönau skąd pociągiem wyruszyliśmy do Legnicy. Tym razem liczba przesiadek ograniczyła się do dwóch. Na zakończenie imprezy miłym akcentem był pierwszy medal olimpijski zdobyty przez Polaka. Rafał Majka zdobył brązowy medal w kolarstwie szosowym.

Kolejne wyprawy już wkrótce, a więc do zobaczenia na szlaku


Krystyna Drozd

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy