Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

rajd2016001 48 RAJD KACZAWSKI HUTNIKÓW MIEDZI 19-22.05.2016 MISZKOWICE

Maj to miesiąc w którym hutnicza brać oddaje się szczególnie intensywnym rozrywkom, zarówno tym dla ducha jak i tym dla ciała. Rajd Kaczawski Hutników Miedzi jest imprezą organizowaną w ramach obchodów Dnia Hutnika. Na imprezie tej można spalić mnóstwo kalorii na górskich trasach, jak również podelektować się wspaniałymi widokami czy też poobcować z dziką przyrodą. Bardzo ważnym założeniem tej imprezy jest integracja uczestników a w szczególności ta międzypokoleniowa.


W 48 edycji Rajdu Kaczawskiego Hutników Miedzi wzięło udział 250 osób w tym 75 to dzieci i młodzież. Uczestnicy wędrowali po szlakach turystycznych Gór Bardzkich, Sowich, Kamiennych, Wałbrzyskich, Karkonoszy oraz Wzgórz Bramy Lubawskiej. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się trasy jednodniowe, na których wędrowało ponad 130 osób pod przewodnictwem Izabeli Zielińskiej (HM Głogów), Janusza Janczyńskiego i Andrzeja Kowalskiego. Na trasach dwudniowych maszerowało blisko 80 uczestników pod wodzą Piotra Matczuka, Wiesława Adamcewicza oraz Waldemara Małka. Były również trasy czterodniowe na czele z Piotrem Milińskim i Markiem Szydłowskim, trasa trzydniowa pod kierownictwem Krzysztofa Króla oraz dwudniowa trasa rowerowa kierowana przez Grażynę Kubicz.
Wszyscy uczestnicy Rajdu spotkali się w niedzielne wczesne popołudnie na uroczystym zakończeniu Rajdu w „Gościńcu nad Bukówką” w Miszkowicach na malowniczym terenie przylegającym do zalewu Bukówka, gdzie czekała na nich ciepła strawa i napoje. A potem już tylko same atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty sporządzania deserów dedykowane głównie dzieciom. Natomiast dorośli ochoczo uczestniczyli w warsztatach barmańskich. Czas zabawy umilał Nam zespół muzyczny ZEMSTA POSEJDONA, który w swoich blokach muzycznych przedstawił oprócz pieśni żeglarskich, hity muzyki biesiadnej a także taneczne hity na czasie.
Tradycyjnie na zakończeniu Rajdu odbyły się konkursy krajoznawczy, Omnibus i niespodzianka z wartościowymi nagrodami, które wręczał Dyrektor Naczelny Huty Miedzi – Pan Michał Topolnicki. Najstarszym uczestnikiem Rajdu został Lucjan Czyżowski (80 lat). Najmłodsza uczestniczka to Sara Dąbrowska urodzona w styczniu 2016 r. Niestety, co fajne to szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu do domu.
Sztab organizacyjny Rajdu stanowili:
• Piotr Matczuk – Komandor
• Lech Blajchert – Zastępca Komandora
• Marek Dąbrowski i Paweł Sobol – Kwatermistrzowie
• Joanna Kurek – Sekretariat Rajdu
Rajd odbył się przy pomocy finansowej Huty Miedzi „Legnica”. Do Zobaczenia na kolejnym, 49 Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi.

Z turystycznym pozdrowieniem !!!
Piotr Matczuk

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy