Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

Szlak Zamków Piastowskich VII etap Bronówek – Lubiechów Ze Szlakiem Zamków Piastowskich pożegnaliśmy się w listopadzie ubiegłego roku przerywając etap w okolicach Dobromierza. Powodem był deszcz, który rozpadał się utrudniając nam przejście szlaku. Deszcz ten jednak był wpisany w ten odcinek, gdyż tym razem towarzyszył nam od samego początku. Pomimo nieprzychylnych prognoz na wycieczkę zdecydowały się aż 33 osoby. Wszyscy wyposażeni w nieprzemakalne kurtki, peleryny, a nawet parasolki.

                Po dwóch godzinach dotarliśmy do pierwszego zamku. To ruiny średniowiecznego zamku „Cisy”. Deszcz nam nieco odpuścił więc był czas na odpoczynek i obejrzenie ruin. Następnie udaliśmy się w kierunku Książa mijając po drodze najstarszy w Sudetach cis „Bolko”. Jest to pomnik przyrody a jego wiek szacowany jest na 400 – 600 lat. Sam zamek Książ obchodzimy trochę bokiem i docieramy do kolejnych ruin zamku „Stary Książ”. Przez wiele lat budowla ta uznawana była za sztuczne ruiny, jednak szczegółowe badania wykazały, że zamek powstał na bazie średniowiecznego zamku rycerskiego.

                Naszą wycieczkę planowaliśmy zakończyć w palmiarni w Lubiechowie. Niestety odpoczynki nieco się przedłużyły i nie udało nam się dotrzeć przed godziną 15.00, kiedy to można jeszcze było wejść do środka. Chcąc nie chcąc trzeba było wracać do domu. Pomimo pesymistycznych prognoz nie było zbyt silnych opadów, jedynie doszliśmy nieco ubłoceni. W sumie wycieczka okazała się bardzo udana, a palmiarnię może obejrzymy następnym razem. Do zobaczenia.

                                                                                              Z turystycznym pozdrowieniem

                                                                                                                             Krystyna Drozd

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy