Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

marsz20153926 września odbył się 29 Rodzinny Marsz Hutników na Orientację. Impreza zrzeszająca niemałe grono amatorów na przestrzeni 29 lat ewoluowała, zarówno w swoich zasadach jak i miejscu rozgrywania.

Pierwsze edycje odbywały się w Rokitkach na terenie hutniczego ośrodka wypoczynkowego by następnie przenieść się do Chatki turystycznej „Marianówka” w Stanisławowie. Następne  od 2010 roku miały miejsce w Chatce Turystycznej „Poganka” położonej w Grobli. W tym roku  ponownie spotkaliśmy się w pięknych plenerach okolic „Marianówki”.

Pierwsze edycje rozgrywały się pod hasłem „Bieg Hutników na Orientację”. Z czasem młodzieży chętnej do biegania było coraz mniej więc, nazwa została przekwalifikowana na „Rodzinny Marsz Hutników na Orientację”. Z roku na rok impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem i co najważniejsze biorą w niej udział całe rodziny z  dziećmi, rodzicami  i dziadkami.

Imprezy w 2014 i 2015 roku odbyły się w ramach Ogólnopolskiej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej.

Zasady są proste i polegają na odnalezieniu przez drużynę zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych na których w obecności sędziów punktowych należy rozwiązać zadania umysłowe bądź sprawnościowe. Jest ustalony bezpieczny limit czasowy, więc czas w którym pokonuje się trasę nie ma większego znaczenia. Niepodważalnym atutem tych spotkań, poza towarzyskim jest obcowanie z przyrodą i wielopokoleniowy charakter. To właśnie tutaj widać jak ważne jest doświadczenie seniorów, wiedza młodzieży, spryt i determinacja najmłodszych.

W tegorocznej edycji udział wzięło 86 osób w tym 12 to seniorzy a 28 to dzieci i młodzież. Uczestnicy „uformowali” się w 13 drużyn i w odstępach pięciominutowych wyruszali na szlak gdzie musieli odnaleźć 7 punktów kontrolnych. Ze względu na ataki szerszeni, zaszła konieczność zmiany trasy. Dwie osoby zostały dosyć dotkliwie pokąsane. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Po dotarciu wszystkich drużyn nadszedł czas na uzupełnienie straconych w marszu kalorii. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje ogłoszono wyniki:

III miejsce zajęła drużyna „DUŚKI”

II miejsce zajęła drużyna: „DZIEWCZYNY NA PIĄTKĘ”

I miejsce zajęła drużyna: „KOSY”

Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.  Oprócz tego każdy uczestnik imprezy otrzymał znaczek odblaskowy oraz certyfikat potwierdzający udział w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej.

Niestety to co dobre szybko się kończy. Zmęczeni fizycznie ale wypoczęci duchowo wsiadamy do autokaru i udajemy się do Legnicy. Do zobaczenia za rok na Jubileuszowym 30 Rodzinnym Marszu Hutników na Orientację.

Z turystycznym pozdrowieniem!

Piotr Matczuk

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy