Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

 3etap201515  Szlak Zamków Piastowskich III etap Pilchowice – JeleniaGóra 11.04.2015W piękną słoneczną sobotę 11 kwietnia 2015 r., 35 – osobowa (w tym 5 dzieci) grupa turystów wyruszyła na pokonanie kolejnego etapu Szlaku Zamków Piastowskich. Po dotarciu znaną nam już „Doliną Bobru” do Pilchowic wyruszyliśmy na szlak. Początkowo wąską asfaltową drogą wzdłuż brzegu Jeziora Pilchowickiego do Strzyżowca a dalej aż do Siedlęcina ruchliwą szosą. Przy Wieży Książęcej robimy postój na śniadanko no i oczywiście zwiedzamy ten ważny zabytek z

unikatowym przykładem średniowiecznych polichromii. Malowidła wykonane zostały w technice al secco - farba nakładana była na wyschnięty tynk. Wyjątkowa jest też ich tematyka, bowiem nawiązują do legendy rycerza sir Lancelota. Następny odcinek marszu nie był zbyt długi, gdyż kolejna atrakcja jaką jest niewątpliwie Jezioro Modre położone w Borowym Jarze nie pozwala na nie zatrzymanie się na dłużej w tym miejscu. Tym bardziej, że na stromej skarpie jeziora funkcjonuje pięknie utrzymane schronisko – gościniec „Perła Zachodu”. Oddajemy się więc czynnościom zarówno dla ciała jak i dla ducha. Po ponad godzinnej przerwie wyruszamy mało uczęszczanym wariantem przejścia do Jeleniej Góry. Po drodze mijamy fantastycznie usytuowane na skałach punkty widokowe z których roztaczają się widoki na Borowy Jar i Jelenią Górę. Ostatni krótki postój jest na Wzgórzu Krzywoustego gdzie wchodzimy na dobrze znany Nam „Grzybek” aby podziwiać wspaniałą panoramę Jeleniej Góry i otaczających ją pasm górskich. Po zejściu z wieży podążamy do Jeleniej Góry, by przez jej centrum dojść do dworca kolejowego. Powrót do Legnicy odbywamy pociągiem z przesiadką we Wrocławiu. Ot, takie czasy! W linii prostej 55 km a my jedziemy dokładnie 193 km.

Do zobaczenia na kolejnym etapie.

Piotr Matczuk

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy