Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

 

25-lecie KTP „Sznurówa” 20-22.06.2014 r.

25lat201483Tak, to już 25 lat minęło jak z inicjatywy czterech kolegów: Janusza Janczyńskiego, Andrzeja Kowalskiego, Krzysztofa Króla i Andrzeja Milaszkiewicza został powołany do życia Klub Turystyki Pieszej „Sznurówa”, działający w strukturach Oddziału Zakładowego PTTK przy Hucie Miedzi „Legnica” w Legnicy.

Obchody tego jubileuszu miały miejsce w Karpaczu w DW „Architekton”. Po przyjeździe do ośrodka i zakwaterowaniu był czas wolny w czasie którego penetrowane były górskie szlaki turystyczne Karkonoszy i atrakcje Karpacza. Popołudniu odbyły się oficjalne uroczystości jubileuszu czyli podsumowanie 25-letniej działalności a także wręczenie wyróżnień i odznaczeń od Zarządu Głównego PTTK a także szereg wyróżnień klubowych. Również sam Klub został odznaczony Brązową Honorową Odznaką PTTK. Wieczorem zorganizowany został bankiet podczas którego do późnych godzin nocnych przygrywał do tańca zespół sympatycznych Czechów z Liberca.

Sobota minęła w przeważającej części na wędrówkach górskich. Wieczorem zmęczeni fizycznie ale wypoczęci duchowo zasiedliśmy do bankietu. W trakcie wysłuchaliśmy tryskającej humorem prezentacji wzbogaconej archiwalnymi fotografiami, podsumowującej 25 lat działalności Klubu poprowadzonej przez Martę i Marka Szydłowskich. W dalsze części spotkania odbyliśmy sentymentalną podróż, w czasie której oglądaliśmy prezentacje filmów z wypraw „Sznurówy”             w początkowym okresie swojej działalności, którą poprowadził Kolega Krzysztof Król. Po tym wszystkim przyszedł czas na tańce, tym razem przy muzyce „mechanicznej”, które trwały do późnych godzin nocnych.

W niedzielny poranek po śniadaniu ponownie udaliśmy się na podbój Karpacza i bliskich okolic i po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Legnicy.

Na wielkie brawa zasługuje również 8-osobowa grupach klubowiczów, którzy na imprezę do Karpacza dotarli pieszo pokonując dystans 82 km. Gratulacje!!!

W imprezie udział wzięło 76 osób w tym 10 to dzieci i młodzież. Podziękowania należą się również bardzo miłej i kompetentnej obsłudze DW „Architekton”. Na pewno tu wrócimy.

Do zobaczenia na następnym jubileuszu w 2019 roku!

Z turystycznym pozdrowieniem !!!

Prezes KTP „Sznurówa” Piotr Matczuk

 

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy