Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

 

a46rajd201402W dniach 29.05-01.06.2014 r. odbył się 46 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi.

Na ośmiu  trasach (trzydniowych, dwudniowych, jednodniowych i rowerowej) trudy rajdu pokonywało 272 uczestników głównie z Huty „Legnica”, ale także reprezentujący Hutę „Głogów” Klub Turystyki Pieszej i Górskiej „Mrówka”. Rajd obywał się pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia”, a organizatorzy szczególnie traktowali wieloosobowe rodziny i turystycznych emerytów wynagradzając ich udział cennymi nagrodami.

Uczestnicy, pokonując szlaki malowniczych Gór Kaczawskich i Pogórza Kaczawskiego, dotarli do mety w Leszczynie gdzie w Skansenie Górniczo-Hutniczym czekały na nich zapowiadane w komunikatach rajdowych atrakcje w tym między innymi: zwiedzanie starych pieców hutniczych, spacery po ścieżce edukacyjnej „Synklina Leszczyny”, gry i zabawy dla dzieci - animowane przez Teatr AVATAR, hitowa muzyka w wykonaniu zespołu SAWART, warsztaty ceramiczne, zimne napoje, gorące dania prosto z grilla i nie tylko.

W finale rozstrzygnięto ogłoszone w regulaminie konkursy rajdowe:

      Najstarszy uczestnik: Lucjan Czyżowski

      Najstarsza uczestniczka :  Maria Pituła

     Najmłodszy uczestnik : Zosia Słaboszewska

      Pokoleniowy Omnibus: zakończył po niezwykle zaciętej walce zwycięstwem Piotra i Adama Kosmaczewskich z HM „Legnica” przed Anią i Pawłem Herktem z HM „Głogów”,

      Konkurs Krajoznawczy : I miejsce zajęła  Aleksandra Zielińska, II miejsce zajął  Andrzej Kędziak, III miejsce zajęła  Małgorzata Żbikowska

A potem była zabawa taneczna dla amatorów pląsania po bruku, aż do usłyszenia komunikatu o terminach wyjazdów autobusów.

Do zobaczenia na  47 Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi

 Komandor Rajdu Krzysztof Król

Organizator Rajdu: Klub Turystyki Pieszej „Sznurówa” z Oddziału PTTK przy HM „Legnica”

 

 

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy