Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

zakwakZakończenie Wakacji 31.08.2013 r. Wycieczki jednodniowe cieszą się zazwyczaj dużym powodzeniem. Nie inaczej było w ostatnią sobotę wakacji, gdzie na parking pod legnickim Lidlem, stawiła się 49-osobowa grupa turystów w tym 14 to dzieci i młodzież. Pierwszym punktem wycieczki był Kompleks „Arado" usytuowany pod Górą Parkową w Kamiennej Górze. "Projekt Arado" jest najnowocześniejszym podziemnym kompleksem w Polsce. Nowatorska iluminacja świetlna, efekty audio i przewodnik który wciela się w rolę agenta polskiego wywiadu i prowadzi grupę by zdobyć niemieckie tajemnice.

 W czasie wojny Kamienna Góra była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego. W byłych fabrykach włókienniczych umieszczono między innymi biuro projektowe firmy ARADO, w którym skonstruowano najsłynniejszy samolot odrzutowy II wojny światowej – Arado 234 Błyskawica i mityczny samolot skrzydło Arado 555.
Po pełnym emocji zwiedzaniu sztolni udaliśmy się w kierunku Lubawki aby zaliczyć wejście na Kruczy Kamień. Niestety, w czasie gdy wjeżdżaliśmy do Lubawki słońce zakryły ciemne chmury z których polał się ulewny deszcz.
Udaliśmy się więc do kolejnego punktu wycieczki. Docieramy krętymi, widokowymi drogami z Lubawki przez Chełmsko Śląskie do Łącznej koło Mieroszowa, gdzie zwiedzamy nowo otwarte ZOO-Farma. Ogród może niewielki ale wart zobaczenia, ze względu na ładne położenie w górskiej dolinie oraz ciekawe gatunki zwierząt. Tutaj niestety też nas dopada ulewa, na szczęście jest się gdzie schować.
Z Łącznej wyruszamy w drogę powrotną do Legnicy, zatrzymując się na długi postój w Grobli. Tam, przy chatce turystycznej „Poganka" organizujemy ognisko. Są kiełbaski, zimne piwko i napoje. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami, dla dzieci i dorosłych. Zadowoleni wsiadamy do autokaru i udajemy się do Legnicy.

Brawa należą się również przewodnikowi, którym na tej imprezie był Nasz klubowy Kolega Waldek Małek.


Do zobaczenia na następnej imprezie.

Z turystycznym pozdrowieniem!!!
Piotr Matczuk

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy