Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

rajd2013-07545 Jubileuszowy Rajd Kaczawski Hutników Miedzi 16-19.05.2013 r. Siedlęcin Tak. To już 45 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi i odwiedzamy kolejne miejsce na terenie Sudetów. Impreza ta odbywa się w ramach obchodów Dnia Hutnika. Ważnym akcentem jest jubileusz Huty Miedzi „Legnica", która w tym roku kończy 60 lat. Tym razem uczestnicy wszystkich tras spotkali się na uroczystym zakończeniu

Rajdu przy Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Tradycyjnie już „rajdowicze" wędrowali na trasach 4, 2 i 1-dniowych. Była również trasa rowerowa i konna. Łącznie wzięło udział w Rajdzie 260 osób w tym 80 to dzieci i młodzież. Trasy rajdu wiodły przez tereny: Pogórza i Gór Kaczawskich, Pogórza Izerskiego, Kotliny Jeleniogórskiej oraz Karkonoszy. W Siedlęcinie na strudzonych marszem turystów czekała cała masa atrakcji. Ale najpierw trzeba było uzupełnić stracone w marszu kalorie a było czym. Kwatermistrzowie serwowali przepyszny żurek, karkówkę i szaszłyki. Po posileniu się, można było np. zwiedzić z przewodnikiem Wieże Książęcą z unikalnymi średniowiecznymi malowidłami o tematyce rycerskiej. Grupa rycerska z Legnicy zaprezentowała średniowieczne zwyczaje dworskie, walki rycerskie, a chętni mogli stanąć w szranki z rycerzami. Nie mogło zabraknąć konkursów. Konkurs krajoznawczy został rozstrzygnięty na trasach a nagrody wręczone na zakończeniu. Konkurs wiedzy „Omnibus" wygrała Krystyna Milińska. Najstarszym uczestnikiem byłą ponad 80-letnia Antonina Sobierajska, natomiast najmłodszy uczestnik Rajdu to 11-miesięczny Jakub Owad. Całą uroczystość zakończenia rajdu umilał muzycznie zespół „Accelerando" z Gorlitz. Niestety co dobre szybko się kończy i czas „pakować" się do autokarów i wracać do Legnicy.

Do zobaczenia za rok na 46 Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi w ....... . No właśnie, gdzie?

Z turystycznym pozdrowieniem !!!
Organizatorzy.

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy