Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

43 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi 19-22.05.2011 r. – Góra Dzikowiec - W dniach 19-22.05.2011 r. odbył się 43 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi. Zgodnie z nazwą, impreza ta powinna mieć miejsce w Górach Kaczawskich, ale od czasu do czasu dobrze jest zmienić jej lokalizację, aby móc poznać inne ciekawe miejsca. I tak, w tym roku, „rajdowicze” wędrowali po niezwykle malowniczych szlakach Gór Wałbrzyskich i Kamiennych, by spotkać się na miejscu zakończenia Rajdu u stóp góry Dzikowiec, w pobliżu Boguszowa-Gorce. Łącznie na 6 trasach pieszych, a także rowerowej i konnej wędrowało prawie 250 turystów i 5 koni. Znaczny udział w tej grupie stanowiły dzieci i młodzież których było ponad 80 osób. Po dotarciu wszystkich grup, na miejscu oficjalnego zakończenia rajdu czekała na nich gorąca pyszna grochówka, smaczne napoje na miarę każdego z uczestników oraz atrakcja w postaci podróży wyciągiem krzesełkowym na szczyt Dzikowca. Tam uczestnicy rajdu mogli delektować się wspaniałymi widokami Gór Wałbrzyskich, które przy wyjątkowo życzliwej pogodzie sprawiały oszałamiające wrażenie. 
  Potem przyszedł czas na konkursy z cennymi nagrodami. Najpierw krajoznawczy, w którym zwyciężyła Ewa Siwicka, a następnie konkurs wiedzy wszechstronnej „ Omnibus”, w którym triumfował Aleksander Kowalski. Najmłodszym uczestnikiem Rajdu była 2-letnia Agatka Szydłowska, a najstarszym 75-letni Józef Indeka. Przez cały czas przygrywał zespół „Loża Trubadurów Górskich” z Wałbrzycha proponując repertuar turystyczny i biesiadny. Piękna, prawie letnia pogoda, nieustannie odrzucała myśl o szybkim powrocie do domu, ale co mile szybko się kończy. Główny organizator PTTK przy HM „Legnica”, a szczególnie piesi turyści skupieni w Klubie Turystyki Pieszej Sznurówa” pod kierownictwem Krzysztofa Króla sprawili, że wspaniale miejsce pod Dzikowcem zostało opuszczone w zgodzie z naturą. 
  Zapraszamy serdecznie na piesze wędrówki dla zdrowia i rekreacji!
 
 
 Z turystycznym Pozdrowieniem!!!
 Piotr Matczuk

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy