Administrator

Administracja i design
Zbigniew Drozd
tel. 699 957 761
zbyszekdrozd
Wszystkie zdjęcia wykonane w miejscach poblicznych. Osoby które chcą usunąć swój wizerunek z tej witryny proszone są o kontakt z administratorem. 
   
   

drezyny2012-051Drezyny – Jugowice 25.08.2012 r. Kolejna impreza dla osób, które lubią podróże z adrenaliną. Meldujemy się autokarem przy stacji kolejowej w Jugowicach na pograniczu Gór Sowich i Gór Wałbrzyskich. W związku z tym, że jest Nas dużo, dzielimy się na cztery drużyny. Po chwili nadjeżdża drezyną motorową Pan Grzegorz z Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego, które opiekuje się nieczynną w normalnym ruchu linią z Jedliny Zdroju do Świdnicy Kraszowic. Linia ta ma olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o walory turystyczne. Znajdują się tam wspaniałe, wysokie mosty i wiadukty z których rozpościerają się zapychające dech w piersi widoki. Przejazdy drezynami robimy na trasie: Jugowice – Zagórze Śląskie – Lubachów – Bystrzyca Górna – Lubachów – Zagórze Śląskie. W Zagórzu Śląskim uczestnicy opuszczają drezyny i udają się na zwiedzanie Zamku Grodno, natomiast drezyny „udają się" luzem do Jugowic po następną Naszą ekipę.
Gdy wszyscy zjadą się do Zagórza i obejrzą Zamek, wsiadamy do autokaru i kierujemy się do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Oglądamy tam m.in. zabytkowy komputer „Odra", ciekawą kolekcję motocykli Harley Davidson, ekspozycję zabawek, ale przede wszystkim, wspaniałe zabytki kolejnictwa. Jest tu duża kolekcja parowozów, w tym jeden czynny, lokomotyw spalinowych i elektrycznych. Jest sprawna obrotnica, urządzenia do nawadniania i nawęglania parowozów itp.
Opuszczamy muzeum, wsiadamy do autokaru, jedziemy do Legnicy i tak kończymy kolejną imprezę. Ta była szczególnie bogata jeśli chodzi o poznawanie zabytków techniki, szczególnie tych kolejowych 
W imprezie udział wzięły 42 osoby w tym 3 dzieci.

Z turystycznym pozdrowieniem !!!
Piotr Matczuk

  • drezyny2012-033drezyny2012-033

Galeria

   
© Klub Turystyki Pieszej - SZNURÓWA - w Legnicy